Składany Fotel bujany krzesło Takeshi Nii PRL DESIGN DOSKONAŁY STAN

990,00 zł

sprzedam


Składany Wągrowiec, Fotel Wągrowiec, bujany Wągrowiec, krzesło Wągrowiec, Takeshi Wągrowiec, DESIGN Wągrowiec, DOSKONAŁY Wągrowiec, STAN Wągrowiec

fotel Wągrowiec, bujany Wągrowiec, skóra Wągrowiec, czarny Wągrowiec, krzesło Wągrowiec

Sprzedam bujany fotel projektu TAKESHI NII.

Bujany fotel zaprojektowany przez Takeshi Nii w latach 50. Do stworzenia tego fotela potrzebna jest cała paleta różnych materiałów. Tapicerowane jest przeszywaną skórą naturalną w czarnym kolorze. Rama wykonana jest z aluminium, a płozy z litego drewna. Podłokietniki zaś z tworzywa w szaro-granatowym odcieniu. Mechanizm fotela umożliwia jego składanie. Fotel jest bratem sławnego Ny Chair z 1958 roku. Projektant zainspirował się krzesłem reżyserkim, które dostrzegł przed II wojną światową w jednym z magazynów. Podczas powtarzania testów funkcjonalności krzesła, Nii zobaczył w Danii podobne krzesło z jednolitym siedziskiem i oparciem co postanowił wdrożyć do swojego projektu, który zdobył wiele nagród, a w 1970 roku stał się częścią stałej ekspozycji w MoMA.

Fotel zachowany jest w oryginalnym, doskonałym stanie. Posiada niewielkie przetarcia oraz ślady patyny na metalu, co nie powinno dziwić z uwagi na jego wiek. Siedzisko znajduje się na wysokości 41 cm.

Z ORYGINALNĄ NAKLEJKĄ!!!

Wymiary:
Wysokość: 94cm
Szerokość: 55cm
Głębokość: 88cm

Możliwa wysyłka do paczkomatu lub kurierem DPD.

Odbiór w Warszawie na Żoliborzu przy metrze Marymont.
Zapraszam na inne moje ogłoszenia - Każdy znajdzie coś dla siebie.
Pozdrawiam,
Andrzej


Ważne do: 2024.09.08, wyświetleń: 703

nr ogłoszenia: 17480